Vaistas, Vaistas – Vikipedija

Iš ko susideda vaisto kaina? Farmacijos specialistas turi suteikti išsamią informaciją apie Jums reikiamus vaistus. Jeigu bus nuspręsta surašyti Administracinio nusižengimo protokolą, jis nebus surašomas tą pačią dieną vaistinėje, o kitu suderintu laiku atvykus į Tarnybą. ES ir Lietuvoje patentas išduodamas ai metų. Generinių vaistų atitikimas originaliam vaistui tikrinamas registracijos metu. Kalbant apie atvejus, kai vaistininkas turi teisę receptinius vaistus pacientui parduoti be recepto, remiantis sveikatos apsaugos ministro A.

Jump to navigation Jump to search Vaistas, vaistinis preparatas — vaistinė medžiaga arba jų derinys, paruošti žmonių gydymui ar ligų profilaktikai.

Vaistas

Vaistams taip pat priskiriamos vaistinės medžiagos arba jų deriniai, kurie gali būti vartojami ligų diagnostikai Vaistas vivo arba fiziologinėms funkcijoms grąžinti, koreguoti arba modifikuoti. Pagal LR Farmacijos įstatymą [1] apibrėžiamas kaip: Vaistas vaistinis preparatas — vaistinė medžiaga arba jų derinys, pagaminti ir teikiami vartoti, kadangi atitinka bent Vaistas šių kriterijų: 1 pasižymi savybėmis, dėl kurių tinka žmogaus ligoms gydyti arba jų profilaktikai; 2 dėl farmakologinio, imuninio ar metabolinio poveikio gali būti vartojamas ar skiriamas atkurti, koreguoti ar modifikuoti žmogaus fiziologines funkcijas arba diagnozuoti žmogaus ligas.

Vaistas

Skirstymas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Vaistai skirstomi į etinius ir generinius. Etiniai arba originalūs patentiniai vaistai - pagal naujai sukurtą ir užpatentuotą formulę pagaminti vaistai.

Apie receptinius ir nereceptinius vaistus

Tokiems vaistams sukurti yra skiriamos didelės investicijosatliekami klinikiniai tyrimai, kurie paprastai trunka iki 15 metų.

Etinės kompanijos turi išskirtines teises pardavinėti patentuotus vaistus rinkoje.

Vitaminas D: vaistas nuo daugelio ligų

Tokie vaistai neturi tiesioginių konkurentų patento galiojimo laikotarpiu. Generiniai vaistai - jau esančių vaistų kopijos, kurias galima parduoti su savo prekės ženklu.

Vaistas

Generiniais vaistai tampa, pasibaigus etinio vaisto patentui. ES ir Lietuvoje patentas išduodamas ai metų. Vaistas vaistų atitikimas originaliam vaistui tikrinamas registracijos metu.

Vaistas

Generinių vaistų pagrindinės veikliosios medžiagos turi būti tokios pačios, kaip originalaus vaisto, tačiau pagalbinės medžiagos gali skirtis. Atskirai kategorijai priskiriami homeopatiniai vaistai.

Vaistas

Nors jie registruojami kaip Vaistas preparatai, tačiau juos registruojant nereikalaujama mokslinių įrodymų dėl jų efektyvumo. Lietuvoje parduodami vaistai turi būti registruojami vaistų registre, kurį galima rasti Valstybinės vaistų kontrolės tinklalapyje.

Jų daugiau ar mažiau, dažniau ar rečiau, receptinių ar įsigyjamų be recepto vartojame visi. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos VVKT pareiga — užtikrinti, kad žmogų pasiektų tik saugūs Vaistas kokybiški vaistiniai preparatai. Taip pat, kad informacija apie juos būtų tiksli ir teisinga. Šiandien VVKT ir SAM atstovai kartu su žurnalistais prie apskrito stalo aptarė ir aiškinosi šiuos, paskutiniąsias kelias savaites visuomenei taip rūpimus klausimus: Kaip nustatoma, kada vaistas yra receptinis, o kada — ne? Kodėl vaistinis preparatas su ta pačia veikliąja medžiaga gali būti ir receptinis, ir nereceptinis?